Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
V pořádku
Další informace

Kaufland v Třinci

28.06.2016
15482x

Tak trochu zpustlé území za protihlukovou stěnou kousek od železniční zastávky a podjezdu Via Lyžbice si vybral Kaufland k výstavbě svého super hyper marketu. Město si nakladlo několik podmínek: Musí být třeba zachován přímý pohled z náměstí směrem k nemocnici na Sosně. „Stavba musí být v naprostém souladu s územním plánem," uvedla starostka Věra Palkovská s tím, že investor komunikuje s několika příslušnými odbory a hlavně s architektem města.

„Chceme, aby to nebyla jen nějaká bouda či hala, ale aby to centrum nějak vypadalo," konstatovala Věra Palkovská. Projekt musí podle ní zohlednit i předpoklad, že v lokalitě za tratí vznikne časem také obytná zóna.

Podívejte se na záběry výstavby Kauflandu z dronu

Kaufland v Třinci

Opravdu potřebuje Třinec Kaufland? 

Potažmo jakýkoliv další supermarket? 

Záměrem investora je vybudování nové občanské vybavenosti celoměstského charakteru.  Navrhovaná občanská vybavenost bude prodejním komplexem. Zahrnuje stavbu obchodního centra s přilehlým parkovištěm pro osobní vozidla zákazníků. Obchodní centrum se bude skládat ze t ří samostatných objektů a to a objektu obchodního domu a dvou objektů retailů (skládajících se z menších nájemních jednotek) Objekty budou moci být stavěny v etapách. Prodejní komplex bude umístěn podél trati, mimo pohledovou osu z náměstí TGM. Dopravně bude napojen na stávající podjezd VIA Lyžbice. Území určené pro výstavbu obchodního centra se nachází v zastavěné části obce, v lokalit ě „Za tratí“, která je situována v blízkosti centrální části města Třince, v části Lyžbice.

Další články

Kaufland v Třinci

Silničních uzavírek na Třinecku bude přibývat

Kaufland v Třinci...