Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
V pořádku
Další informace

Aktuálně

Aktuálně

Silničních uzavírek na Třinecku bude přibývat

Motoristé na Třinecku by měli počítat s tím, že s nástupem jara bude na silnicích přibývat dopravních omezení.

Jaký byl Velikonoční jarmark v Třinci? Podívejte se

Déšť ani lehké krupobití neodradilo Třinečany, aby zavítali na náměstí Svobody, kde se v úterý konal Velikonoční jarmark.

V bytech zatím nebudou. Z dohody ustoupil majitel

Smilovice, Třinec - Uprchlíci, kteří jsou ubytovaní ve Smilovickém středisku Karmel, se v dubnu měli stěhovat do bytů v Třinci. Nakonec si ale adaptační proces prodlouží přemístí se do soběšovického Areálu Přístav u Žermanické přehrady. 

Starostka Třince navštívila partnerské město Bielsko-Biała

Starostka Třince Věra Palkovská na konci minulého týdne navštívila partnerské město Bielsko-Biała.

Kvůli překročení rychlosti sahali nejčastěji řidiči do peněženky

Několikrát za sebou teď vyrazili dopravní policisté na Třinecku do ulic, aby odhalili hříšníky. Jak chodce, tak řidiče, kteří spáchali celkem třicet pět přestupků.

Policisté při preventivní akci rozdávali i reflexní pásky

Na dodržování zákona o provozu na pozemních komunikacích se v minulých dnech zaměřili policisté na Třinecku. Chodcům rozdávali i reflexní pásky.

Třinečtí hasiči zachraňovali mladou ženu po pádu do hluboké studny

Hasiči a záchranáři z Třince vytahovali v úterý odpoledne mladou, sedmadvacetiletou ženu, z hluboké studny u rodinného domku v Třinci – Starém - Městě. Ta se do n í propadla shnilými prkny, kterými byla studna přikryta a při pádu se zranila. Hasiči ji vytáhli a předali...

Zastupitelstvo Třince rozhodlo o prodeji 50% podílu ve firmě Nehlsen

Zastupitelstvo Třince dnes odpoledne rozhodlo, že využije nabídku německého společníka ve firmě Nehlsen Třinec na odkoupení jejího podílu. Cena nabídky byla stanovena podle znaleckého posudku, který k 31. 12. 2015 vyčíslil podíl města na 57 miliónů korun.

Jurta a Jídlobudka. V Třinci lákají na festival Jeden svět

Nalákat na festival dokumentárních filmů Jeden svět a zároveň upozornit na plýtvání jídlem? V Třinci zvládají obojí. Na náměstí T. G. Masaryka vyrostla jurta, kde se lidé mohou setkat nad „lidskoprávním" čajem a zhlédnout krátkometrážní filmy.

V Třinci začne v pondělí festival Jeden svět

Happening v jurtě, který proběhne během pondělí 14. 3. a úterý 15. 3. na třineckém náměstí T.G. Masaryka, má především ohlásit blížící se zahájení festivalu dokumentárních filmů s lidskoprávní tématikou Jeden svět. Kdo by čekal, že půjde o pouhý propagační stánek, může být překvapen mnoha...

Třinec opět vyvěsil vlajku Tibetu, Český Těšín ne

Ve čtvrtek zavlála na třinecké radnici tibetská vlajka. Město tím vyjádřilo podporu protičínského povstání Tibeťanů v roce 1959 (dříve byl Tibet anglickou kolonií a teprve Čína v něm zrušila otroctví).

Zprovozní se terminál v termínu?

Jen necelé tři týdny mají stavbaři na to, aby dokončili práce na přestupním terminálu v Třinci.

Koupí, či prodají? Město řeší firmu

Mimořádné jednání, a to doslova, čeká v úterý 15. března zastupitele Třince. Zasedání je svoláno kvůli účasti města ve společnosti Nehlsen Třinec. Město v ní od roku 1996 drží poloviční podíl, zbylých padesát procent má společník Nehlsen GmbH&Co.KG.

Na vodovody bude zapotřebí úvěr, míní třinecká radnice

Radnice v Třinci nejpozději na podzim doladí plán mohutných investic do vodovodů.

Město řeší projekt Via Sosna

Překážkou pro stavbu, která má centrum Třince přiblížit Sosně, je i novela zákona o posuzování vlivu na životní prostředí.

Aktuálně...